איק"א - האיגוד הישראלי לקואצ'ינג - COACHING במערכת החינוך- מייעוץ לאימון `
COACHING במערכת החינוך- מייעוץ לאימון

מהות, רלוונטיות ונחיצות

מאת: ד"ר אסתר אשכנזי

 

 

הספרות בארץ ובעולם מתייחסת למעורבות ההורים במערכת החינוך, כיוצרת שחיקה ומכבידה על עבודתם של המורים מעבר לשאר הבעיות בעבודת ההוראה עם תלמידים ובסביבת בית הספר. כל אלה פוגעים במוטיבציה של המורים, ובאמונתם ביכולתם להוביל את התלמידים ואת עצמם להצלחה. עם זאת, הספרות לא מרבה להיכנס לרבדים העמוקים של הנושא ולפענח את התהליכים המאפיינים את  האינטראקציה שבין מורים להורים ובין מורים לתלמידים.

ספר זה עוסק במהות יחסי הגומלין ברבדים העמוקים המתקיימים במסגרת בית הספר בין הצדדים השונים, ובוחן את השאלות הרלוונטיות לעתידו של התלמיד: כיצד מתמודד בית הספר בעידן הפוסטמודרני עם האינטרסים, הצרכים וזוויות הראייה השונות של הצדדים השונים, וכיצד מבטיחה המערכת הבית ספרית שיעדי הלמידה הנקבעים בסיטואציה של מורה-תלמיד יביאו לידי ביטוי מאוזן ואפקטיבי את נקודות המבט של הצדדים השונים-מורים הורים וגם תלמידים.

הספר מציג את הגישה והמתודולוגיה האימונית-COACHING כפרדיגמה חדשה במערכת החינוך בעידן הפוסטמודרני. הוא מראה כיצד פרדיגמה זאת נותנת את המענה האפקטיבי ביותר להצלחת הצדדים במהלך המפגשים המתקיימים ביניהם, ומשווה אותה לגישה המסורתית, הרואה את המערכת הבית ספרית כארגון ייעוצי שבו מתקיימים יחסים בין יועץ לנועץ.

הקריאה בספר תוכל להעשיר אנשי חינוך, פרחי הוראה, אנשי אקדמיה, מאמנים, סופרוויזורים, הורים ואנשים בקהילה הרחבה. הספר מכיל 210 עמודים ומציג את תחומי החניכה: הייעוץ והאימון- COACHING ברמה אקדמית ובהקשר ספרותי רחב, וכן ברמה המעשית, בליווי ארגז כלים יישומי.

גם קוראים שאין להם נגיעה לחינוך יוכלו להסתייע בספר זה בשעה שהם מנהלים משאים ומתנים עם השותפים להם, או מתעניינים בתחום ה- COACHING לצורך השגת יעדיהם ברמת ההצלחה הגבוהה ביותר המתאימה להם, בעבודה ובחיי היום-יום, לטווח הקצר ולטווח הארוך ביותר.

 

ניתן להשיג את הספר בחנויות הספרים ובאתר אופוס  www.opus.co.il

 

על המחברת: ד"ר אסתר אשכנזי היא מרצה וחוקרת בתחום הסוציולוגיה של החינוך, ועוסקת בהכשרה ובהשתלמויות של אנשי חינוך. יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, מאמנת בתחום האישי, החינוכי, והארגוני-ניהולי וסופרוויזורית. בעלת הסמכה-  Master Coach Israel- E/M.C.I.  בעלת ניסיון עשיר במערכת החינוך, בתפקידי- הוראה, ייעוץ, הדרכה וניהול.

 

עיצוב: שקד-רענן תקשורת חזותית בע"מ www.srvc.co.il

 

בניית אתרים | סימלי-סמארט | Simply-Smart